A legutóbbi Star Wars filmek megjelenésével teljesen más köntösbe bújt az ikonikus sci-fi sorozat.
Újabb nézőpontokat és perspektívákat, más hangsúlyokat és talán egy bizonyos szintű alkalmazkodott kommunikációt a mai társadalomhoz — vélhetünk felfedezni.
December 18.-ai kezdéssel a saga lezárul, és Rey történetére fény derül majd, ahogyan olyan sok minden másra is remélhetőleg magyarázatot kapunk.
A történetszálak és az azok szerves részeiként létező karakterek fejlődése és evolúciós íve könnyen volt megfigyelhető az eredeti filmekben, míg az újabb változatok egy rapid, gyorsan változó jelenséget mutatnak.
A legelső szenzáció, Az Ébredő Erő után megállapíthattuk, hogy példának okául Han Solo szabadlelkű és bohó karaktere gyökeres változással egy hajtűkanyart vett, és fia iránti szeretetéből még az életét is hagyta kioltani. Egy családcentrikus és érzékeny Solo állt előttünk, olyan verzió volt ez, amire nem számítottunk.
Talán Leia hercegnő karakteréről mondható el az az állitás, hogy bölcs és békés természete megmaradt és ahelyett, hogy átváltozott volna, csupán karakteresebbé vált. Biztosan állíthatjuk, hogy Carrie Fisher színésznőhöz méltó és elegáns szerepre találhattunk.
Tovább folytatva a régiekkel, Luke Skywalker egy tudatlan és minduntalan tanuló és fejlődő személyiségből átvedlett egy igazi kuriózummá és a film az ő titokzatossága köré épül. A holléte és az ott végzett ismeretlen cselekedeteinek miértjeire keresi a film a választ, mígnem a végén fel is bukkan a szereplő, hogy aztán a következő filmben további akcióba lendülhessen.
Főhősünk, Rey kiforratlan karakteréből hiányzik az a messzemenő felépített és megszerkesztett fejlődési ív, amin a legtöbb main character átmegy, de természetesen ahogyan ezt a legutóbbi trailerben is láthattuk, lesz majd mit bőven kielemezni.
A kérdés mégis fennál:
Mi a célja a saga befejező epizódjának, és vajon méltó lesz-e az előzőekhez?
Válaszunkat a film premiere után olvashatjátok!