Az örök tavasz szigete, ahol a kopár, sivatagos tájtól kezdődően, a gyönyörű, zöld növényekkel tarkított erdőkig, a gyönyörű óceán mellett, mindenki megtalálhatja kedvenc szabadidős tevékenységét.
Tenerife, az Atlanti-óceán északkeleti részén helyezkedik el, Afrikától körülbelül 300 kilométerre található. A Kanári-szigetek legnagyobb szigete, Spanyolországhoz tartozik. Nyáron ritka, ha 30 fok felé emelkedik a hőmérséklet, télen pedig nem esik 20 fok alá.
Több légitársaság kínálatában, mind a nyári- és téli menetrendben is megtalálható a járat Tenerife felé, több, mint heti egy alkalommal. Így, úgy döntöttünk, most csak 5 napra érkezünk a gyönyörű szigetre. Hétfőtől-péntekig húzódó időtartamra. A sziget két repülőtérrel is rendelkezik. A WizzAir, a Tenerife South, tehát a déli repülőtéren száll le, ahonnan könnyedén, autóval akár egy óra alatt elérhetjük az északi partot. Így, az se csüggedjen, aki az északi, növényekkel tarkított szigetrészt fedezné fel. A repülőút körülbelül 5,5 óra. Jelenleg hetente két alkalommal, hétfőn és pénteken vannak járatok. Illetve a nyári időszakban különböző cégek charter járataival lehet elérni a szigetet.
Több, autóbérlést kínáló társaság található a szigeten. Mi, talán az egyik legnépszerűbb helyi “Cicar”-t választottuk, kollégák ajánlása alapján. Amellyel összességében meg voltunk elégedve, hiszen még itthonról, az online oldalon keresztül, kényelmesen kiválasztottuk az autót, amely kulcsát a reptéren a Cicar ablakánál átvettük és a terminálból kilépve az út túloldalán autóba is szállhattunk. A társaság több fajta autót kínál, a legkisebb Fiat 500-astól kezdve a legnagyobb Jeep-ekig.
Foglalni az alábbi oldalon, könnyedén lehet a foglalási paraméterek megadásával lehet:
https://www.cicar.com/en
A bérlés ára mellett, egy 30 eurós letéti díjat is fizettünk. A benzin tankunk háromnegyedig volt töltve, visszavinni pedig félig teli tankkal kellett, ez garantálta, hogy visszakapjuk a 30 eurós letéti díjat a bérlés végén. Amely szintén könnyedén ment, hiszen ahonnan felvettük az autót a terminál elől, ugyanoda egy tetszőleges parkolóhelyre tudtuk visszavinni.
Tenerife South repteréről, Puerto de la Cruz városába indultunk, amely a sziget északinyugati részen helyezkedik el. Az utat autópályán tudtuk megtenni, amelynek nem volt díja. A szabályok hasonlóak a magyar KRESZ szabályaihoz. Puerto de la Cruz kimondottan üdülőváros, azonban van egy szép óvárosi része, kellemes éttermekkel és üzletekkel, parkokkal és csodás fekete homokos partokkal.
A szállásunkat a Booking.com ismert szállásfoglaló oldalon kerestük, körülbelül 1,5 hónappal az utazás előtt. A kereséskor preferencia volt az, hogy a tartózkodásunk tartalmazzon reggelit és vacsorát. Az idő rövidsége miatt nem szerettünk volna ezek keresésével foglalkozni. Így az egyik szállodalánc AluaSoul Orotava Valley-ra esett a választás. Ahol csak felnőtteket fogadnak. A gyönyörű szoba, a bőséges reggeli és bőséges, svédasztalos vacsorák, (ahol külön kérésre különböző húsokat, halakat grilleznek számunkra) minden igényt kielégítettek. Úgy gondolom, gondosan válogatják ki napról napra mi kerüljön az asztalra, így mindenki kedvére választhat. Általában, mint más helyeken is, a vacsoránál az üdítőt külön kellett megvásárolni, azonban minden másból korlátlanul lehetett fogyasztani. Illetve van lehetőség teljes all inclusive ellátásra is. A hotelben egész nap változatos programok, esténként bingo- és kvíz- és táncest színesítették az ott tartózkodást. Akinek pedig a közelben lévő partszakasz túl hullámzó és hideg lenne, az kétféle medence közül is választhat és pihenheti ki a nap fáradalmait.
Az első napunkon a Loro Parkba látogattunk el, amely a világ legnagyobb papagájgyűjteményével rendelkezik és egy gyönyörűen kialakított környezetben tekinthetjük meg a föld pingvinjeit, vagy ismerkedhetünk meg a gyilkosbálnák, azaz orkák, delfinek világával és mindennapjaival. Érdemes a honlap alapján tájékozódni, hogy az állatbemutatók mikor kezdődnek, az alapján érkezni a parkba és megtervezni az egész napunkat. Egy ingyenes kisvonat segíti a látogatók eljutását a parkba, amely Puerto de la Cruz belvárosából indul, de van lehetőség a park előtti parkolásra is (3-5 euró/alkalom).
Jegyek és a bemutatók időpontjai:
Második napunkon Puerto de la Cruzt fedeztük fel és a városban található strandokat. A néha óriás hullámokat a szörfösök élvezik a legjobban. Az óceán pedig elég hideg, nyáron sem melegszik fel igazán, így aki fázós jobb, ha felkészül erre. Pozitívum volt, hogy több hotel, így a miénk is biztosított óránként kisbuszt, hogy le-illetve fel-jussanak a vendégek a városba, hiszen többsége a hoteleknek egy meredekebb lejtő mentén/tetején fekszik.
Harmadik napunkon nyakunkba vettük a Teide Nemzeti Parkot, amelynek a legtetején a Teide vulkán fekszik 3718 méteres magasságával. Azonban az időjárási viszonyok nem voltak kegyesek hozzánk, túl szeles volt az idő, így a Teide tetejére induló felvonó nem üzemelt. Így egy körülbelül reggel 8 órától, délután 14 óráig tartó nemzeti park túrán vettünk részt. Így kényelmes tempóban, több fotó megállóval jártuk végig a Teide és környékének természeti nevezetességeit, szépségeit. A szervezők a felvonó jegy árát visszatérítették.
A Teide hivatalos oldalán többféle túra, program közül választhatunk, amelyet előre le is tudunk foglalni, a szervezett busz pedig a hotel előtt vagy a legközelebbi felvételi ponton vesz fel minket. Mi a Teide túrát választottuk felvonóval, ez 29 euróba került. Érdemes ezt is megtervezni előre, hiszen különböző napokon, különböző helyszínekről indulva, más és más programokra lehet foglalni.
Utolsó napunkat sétával töltöttük az indulásig, tartalmas napokat tudhattuk magunk mögött, azonban sikerült felfedezni egy szeletét a szigetnek. Még megannyi programlehetőség áll rendelkezésre, így biztosan máskor is visszatérünk megtekinteni a babérerdőt, a Teide tetejét, a sivatagos déli részt, csúszunk egyet az óriási csúszdaparkban, vagy bálnalesre hajózunk ki Adejeből. Talán minderre két hét sem lenne elég. Így egyet tudok érteni a kollegáimmal, akik minden évben visszatérnek a nyári vagy téli vakációjuk alkalmával.